A A A

Lista judecătorilor

Sediul central Hîncești

Data numirii în funcție

Notă

1.

 MACAR  Mihail 

(președinte – 12.05.2017)

24.02.1993

 

2.

 BERBEC Natalia

08.07.2015

 

3.

 BULAT Emil

10.07.2015

 

4.

 DADU Ion

07.05.2015

 

5.

 GROSU Victoria

19.10.2012

Suspendata de pe 19 septembrie 2019 pînă la 01 august 2022

6.

 MEREUŢA  Tamara

13.05.1996

 

7.

 ROIC-BOTEZATU Lilia

04.06.2015

 

8.

 SURUCEANU Valentina

17.08.2012

 

Sediul Ialoveni

Data numirii în funcție

Notă

1.

 OLĂRESCU Victor

 (vicepreședinte)

17.03.2016

 

2.

 ALBU Corina

01.08.2011

 

3.

 BÎCU Svetlana

15.03.2017

suspendată 

4.

 BOTNARAȘ Viorel

15.03.2017

 

5.

 CREŢU Constantin

11.06.2003

 

6.

 DOROFTEI Natalia

20.05.2017

Suspendata pînă pe 30 ianuarie 2022

7.

ALEXEEVA Viorica

13.12.2019

Suspendată - 04 septembrie 2020 pînă la 28 iunie 2023

8.

CORLĂTEANU Diana

13.10.2020